fbpx
Jak cestovat

Jak přežít AirBeat One festival v Německu

Poprvé jsme se vydali na několikadenní festival EDM scény. Lineup byl více než lákavý a sliboval jeden velký hudební orgasmus. Zde je pár rad a postřehů, pokud se taky někam chystáte.

Jiný kraj, jiný mrav. V Hamburku jsme narazili na realitu. Autobus měl přes hodinu zpoždění. Takže místo dvou hodin a času na procházku jsme zapadli do McDonaldu na snídani/oběd. Zapomněli jsme si totiž vzít do autobusu svačinu.

Rada první: Vezměte si svačinu na cestu. Nebudete mít pak hlad.

EDIT: V roce 2019 jsme si na cestu vzali stravu v prášku MANA. Popravdě neznám nic lepšího na žaludek po probuzení. Chuť člověku nevadí a navíc dostane potřebné živiny. Také nás zachránila při cestě autobuse. Amen

Na místo činu jsme jeli shuttle busem, který organizátoři zajišťovali. Bohužel autobusy jezdily nepravidelně. Tu to trvalo 15 minut, jindy 45. A jelikož řidiči neuměli anglicky, tak informace podávali v němčině. Ostatně němců bylo docela dost a ochota tlumočit se spíše blížila k nule. Pár mladých jedinců se však anglicky odvážilo promluvit.

Nakonec jsme dorazili na místo. Nebyla to úplně pravda, protože jsme byli na druhé straně místa konání. Potkali jsme jiný český pár, který taky bloudil. „Naštěstí“ přistli odtama kam jsme potřebovali my a oni šli tam, odkud jsme přišli. Jelikož autobus nejezdil zase tak pravidelně, rozhodli jsme se jít pěšky. Cesta trvala 35 minut.

Rada druhá: Nebojte se zeptat 😊 Na Čechy taky narazíte. Případně si vezměte někoho, kdo umí jazyk, nebo alespoň si stáhněte offline slovník do mobilu.

Po příchodu do kempu jsme nestačili valit oči. Lidi tam měli pódia, velké repro soustavy, diesel agregátory, ledničky, dokonce i pípu jsem zahlídla. Někteří si přivezli své vlastní teepee, jiní velký party stan. No připadala jsem si jako chudá známá z vesnice jen s batůžkem. Ale zase jsme při odjezdu nemuseli čekat v koloně, chachá.

Rada třetí: Jede-li vás více, zvažte, jestli vzít některé funny vybavení. Nebojte se vzít také nějaké funny oblečky. Uvažovala jsem, že bych příště udělala přehlídku a všechny bych fotila.

Zaplatili jsme si VIP kemp, který byl vyprodán. Dorazili jsme „o den později“ a místo bylo těžko k najití. Naštěstí jsme ukořistili parádní plácek stejně daleko jak na stage, tak do sprch. Další výhodou byl velký bazén (kde jsme se přes den schladili), chill out zóna s velkým stanem (kde se dalo schovat před sluníčkem) a dopolední DJ ve VIP village. Taky jsme si zaplatili balíček na atrakce (velké kolo, řetízkáč, nějaké to točení). Spočítejte si to sami, co se vyplatí, když jedna atrakce stojí 5 € a vy si koupíte balíček neomezených vstupů za 12 € 😉

Rada čtvrtá: Zjistěte si hodně dopředu informace a kupujte lístky i s půlročním předstihem. My je kupovali na Vánoce a nelitujeme toho. S kým jsme se bavili, tak byli v „green campu,“ kam jste nemohli jet s autem a na stage to bylo dál. Fun ticket jsem později v nabídce ani neviděla.

Symbol na PETce

A nakonec samotný průběh akce. Celkem jsme pařili 3 večery. Utratili jsme celkem asi 90 € za oba. Přes den jsme si nakoupili ve městě v Lidlu. Co nás překvapilo, tak byly zálohy na některé plechovky a PETky. Měly na sobě symbol a záloha byla 0,25 €. To už je znát. Co se týče jídla, tak jsme si dali v areálu poslední den. Pak jsem chytře šla na kolotoče a… Doplňte si sami. Vodu jsme koupili jednou a doplňovali si PETku na záchodech. Přežili jsme to oba. Protože oba trpíme na únavu lýtkových a stehenních svalů, vzali jsme si s sebou šumivé magnézium. Díky tomu jsme nechytali křeče. Celkem jsme udělali za akci přes 100000 kroků! Pro představu to dělá něco okolo 25 km denně, běžně nachodím tak do 7 km.

Rada pátá: Rozmyslete si, co kdy budete jíst. Předejdete zbytečnému vyhazování peněz. Pokud se Vám chce, sbírejte petky a plechovky. (Nevím, ale jaký mají pravidla pro zpětný výkup. Němci je nemačkali a někteří si s tím docela vydělali.)

Po AirBeat One jsme si dali ještě den oraz. Zaplatili jsme si ubytko v nedalekém Schwerinu. Bohužel byt přes Airbnb byl asi 45 minut pěšky od vlakové stanice, tak jsme se s 35 kg bagáží prošli (Aleš měl na zádech celou dobu většinu  – 100l krosnu). Jak jsme přišli, dali jsme si zaslouženou dlouhou sprchu a padli jsme za vlast. 15 hodin spánku sedlo, jak prdel na hrnec a ani se nám nechtělo na spoje odjíždět. Naštěstí v pondělí už MHD jezdilo a my nemuseli jít pěšky.

Rada šestá: Zvažte, jestli zvládnete cestu dom. Určitě si naplánujte po příjezdu rekonvalescenční volno alespoň na den. Hodí se na dospání. Doporučuji spíš dva. Pak se festival promění v takovou příjemně relaxačně-aktivní dovolenou.

To je o fesťáku vše. Příště o cestě a přespávání na letišti ve Frankfurtu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *