fbpx
Jak cestovat

Odkud odjíždí Flixbus z hlavního nádraží směr Hamburk?

Flixbus má na hlaváku dvě zastávky – na různých stranách magistrály. Jedna je u budovy hlavního nádraží a druhá u parkoviště. Předělené čtyřpruhou silnicí a svodidly uprostřed. Informace o tom, odkud máte jet jsou v lístku, ale jízdní řád může být vyvěšen jinde.

U parkoviště stojíme my. Jsou dvě hodiny ráno a my rozespalí stepujeme na nástupišti č. 4. Tam kde včera, kdy jsme nakráčeli na zastávku a čekali na odjezd o den dříve. Tam, kde je vyvěšen jízdní řád s našim spojem. Jsem ale trošku nervózní, protože v ticketu máme napsán odjezd na druhé straně silnice u budovy hlavního nádraží. V instrukcích totiž stojí.

  • Nástupiště 3 (před Fantovou budovou) Odjezdy ve směru Berlin, Dresden, Hamburg, Hanover, Leipzig, Ludwigshafen, Mannheim, Nuremberg (109+N109+184), Oldenburg, Paris, Stuttgart (184), Tübingen, Warsaw, Amsterdam
  • Nástupiště 4 (na opačné straně ulice) Odjezdy ve směru Budapest, Cologne, Dusseldorf, Frankfurt, Katowice, Krakow, Milano, Munich, Nuremberg (084+N184+284), Strasbourg, Stuttgart (N184, 284), Venice, Vienna, Zagreb, Split, Zurich, Linz

V instrukcích píší, že máme být 15 minut předem na zastávce. Odjezd máme plánovaný lehce po půl. Ve 2.15 přijíždí první bus, ale na druhou stranu. Aleš vybíhá přes svodidla se kouknout, jestli to je ten náš. Není. Přijíždí další, tentokrát na naši stranu a ani nezajíždí na vyznačenou zastávku. Zastavuje na stání pro noční linky MHD. Jede do Chorvatska a zmatení čekající na zastávce přibíhají k autobusu. Super – větší bordel v tom být nemůže. Nervózně čekáme dál u zastávky s vyvěšeným jízdním řádem.

Čas odjezdu se blíží, ale autobus nikde. Takže my neodjedem? Proběhne mi hlavou. Každou další minutu mi stoupá tlak. Každou další minutou jsem nervóznější a nervóznější.

S dalšími minutami čekání už začíná mít náš bus zpoždění. Do systému jsme zadávali telefonní čísla, prý pro případ změny nebo onoho zpoždění. Kontroluju telefon – žádná SMS. My opravdu neodjedem. Vnitřně propadám panice. Kontroluju datum odjezdu, jestli tentokrát souhlasí. Souhlasí. Ne jak včera.

Po 15 minutách přijíždí další autobus. Na druhou stranu silnice k budově hlavního nádraží. Aleš jej zase vybíhá zkontrolovat. Hamburk, tentokrát je náš. Společně přebíháme magistrálu, přeskakujeme středová svodidla, míjíme projíždějící policii doufaje, že nás nesbalí a chytáme autobus.

Informace na lístku jsou správně – odjezd směr Hamburk je ze zastávky u budovy hlavního nádraží.

Mapa zastávky Flixbus směr Hamburk
Flixbus Hlavní nádraží Praha směr Hamburk

Šlo by to bez zmatku na místě. Ach jo. Sedíme, jedeme, jdeme spát. Alespoň na chvíli.

Příště o příjezdu do Hamburku, o střetu s Německou realitou a jak jsme ušetřili na vodě a jídle.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *